ישיבת "אשרי האיש"

ישיבת "אשרי האיש" יוסדה בשנת תשנ"ט 1999 ע"י הרב יוסף צבי בן-פורת, העוסק זה עשרות שנים, בהעברת התורה וערכיה, לאנשים שלא זכו ללומדה בילדותם ובשנות נעוריהם. לאור ניסיונו במסגרות שונות, הקים את המסגרת הייחודית לציבור אליטיסטי החפץ ללמוד בצורה אינטנסיבית את יסודות התורה שבכתב ושבעל פה. את הפילוסופיה והמוסר של היהדות ואת ההלכה של היום - יום. לימוד משנה בצורה מעמיקה והבנת הגמרא באופן למדני ישיבתי.

למרות כל הנאמר, עיקר הדגש מושם בישיבה על בניית אישיותו של התלמיד. תיקון המידות ושיפור יחסיו עם כל אדם ואדם, וכפי שלימד רבי עקיבא "ואהבת לרעך כמוך זה כלל גדול בתורה"!


  הישיבה ממוקמת בירושלים, בשכונת בית-וגן. שכונה שקטה ורגועה, בעלת אוכלוסייה מגוונת האוהדת את הישיבה ומחוברת עמה, הישיבה מיועדת לבעלי תשובה בעלי רקע חילוני לחלוטין. בעלי התשובה הלומדים כיום בישיבה רובם בוגרי אקדמיה: רופאים, מהנדסים, עורכי דין, אדריכלים, מתמטיקאים ואף נגנים בתזמורת הפילהרמונית.
 הם מגיעים לאחר תום הלימודים ולפעמים,גם אחרי גיל שלושים, לאחר מסע ברחבי תבל. יש בודדים המגיעים, לאחר סיום התיכון. בעלי התשובה הלומדים בישיב מגיעים מכל רחבי הארץ, ומכל שכבות האוכלוסייה. חלקם אף הגיע מעבר לים: ארה"ב, קנדה, מקסיקו, ברזיל, ספרד ודרום אפריקה.

מתוך מודעות למתרחש בחייו המשפחתיים של החוזר בתשובה, והקושי שנוצר ביחסיו עם ההורים והאחים, מושקעת עבודה רבה בשיפור הקשר. ואמנם, ההורים באים לבקר בישיבה, והבנים, ממשיכים לבקר בבית ואפילו, בשבתות, התלמידים נוסעים למשפחתם וההורים באים להתארח בבית ראש הישיבה.

הישיבה, משתדלת ל
שלב את הבחורים ואת האברכים במסגרות שהם יכולים להתחיל ללמד גם אחרים, ואפילו בבתי ספר ובתלמודי תורה. ואכן, לפני מספר חדשים, התקבל אחד מבחורי הישיבה כרב בקהילה של ישראלים בניו-יורק. וכמה מן האברכים מסיימים עתה את מבחנים - התואר להסמכה לרבנים, ברבנות הראשית.

הישיבה שוכרת דירות בשכונת בית-וגן, בהם מתגוררים בחורי הישיבה. וכמקובל בכל ישיבה, הם זוכים לכלכלה מלאה.
בשבתות, מתארחים התלמידים, מידי פעם, אצל משפחות מאוהדי הישיבה. בהם ראשי ישיבות ורבנים, אנשי מדע ואנשי עסקים. וכך, לומדים את אורחות החיים מסביב לשולחן השבת.